خلاقیت را در خود زنده نگهداریم

امروزه خلاقیت یک مزیت برای کارمندان به حساب می آید یا این مفهوم به زودی نهادینه خواهد شد چرا که نیروی انسانی شرکت ها و نهادها باید بتوانند از عهده مسائل پیچیده برآیند و در عبور شرکت ها از بحران ها یاورشان باشند.

امروزه خلاقیت یک مزیت برای کارمندان به حساب می آید یا این مفهوم به زودی نهادینه خواهد شد چرا که نیروی انسانی شرکت ها و نهادها باید بتوانند از عهده مسائل پیچیده برآیند و در عبور شرکت ها از بحران ها یاورشان باشند.
شتاب جوامع را در برگرفته ، کمبود نیروی متخصص و رقابت شرکت ها در بوجود آمدن این مسئله نقش بسزایی را ایفا نموده است.
هموراه تمرین و گذر زمان توام با تجربه، موجب بروز خلاقیت و پرورش روحیه خلاق است هر ذهنی به خودی خود این ظرفیت را ندارد
ساختار و شکل شرکت های نوپا در رنگ آمیزی جذاب و مینی مالیستی محیط کار ختم نمی شود بلکه به تمرکز بر تفکر و همگرایی در ایجاد اندیشه ذیل تیم و کار گروهی شکل می گیرد.
تضارب آرا و ایده ها و چینش آن ها در کنار یکدیگر خلاقیت و ارائه راهکار های پروژه ها را می سازد.
فرصت استراحت و مدیریت حجم کارهای محوله به نیروی انسانی را در دستور کار خود قرار دهید ؛ هیچ گاه کارمندی که دائما به اینترنت متصل بوده و موبایل در دست دارد نمی تواند از قوه خلاقیت خود بهره مند باشد.
محیط کار خود را از انسان های یکسان پر نسازید شاید در ظاهر راندمان و سرعت فعالیت شرکت با یک شکل سازی نیروها کمی عملی شود اما به جای آن شما از خلاقیت و نوآوری محروم خواهید شد بگذارید کارمندانتان از مسیرهای مختلف به حل مسئله ها بپردازند در پی تجربه های جدید باشید
به خودتان فرصت بدهید تجربیات جدیدی داشته باشید ؛ همیشه از یک مسیر تردد نکنید دوره های ورزشی و مهارتی جدید را تجربه کنید، کتاب های جدیدی بخوانید.
نوآوری و خلاقیت را به دفتر کارتان محدود نکنید در زندگی روزمره تلاش کنید نوآور باشید و از جذابیت های محیط اطرافتان لذت ببرید.
پا به طبیعت بگذارید و فرصت نفس کشیدن در کوه و جنگل را از خود صلب نکنید هر از گاهی در ساحل دریا قدم بزنید و از صدای دلنشین موج دریا آرامش بگیرید.
زندگی اداری خود را تنوع ببخشید جلسات کاری را مدام در اتاق جلسات برگزار نکنید محیط های جمعی را دلپذیر و راحت تر نمایید. پنجره اتاق کار را باز کنید
به اندازه کافی استراحت کنید تحقیقات نشان داده خواب کافی ضمن تقویت حافظه بر خلاقیت شما نیز تاثیر مستقیم دارد.
با همین تغییرات جزئی شما و تیم تان خلاق خواهید شد پس از الان برای تغییر بزرگ زندگی گام بردارید بهترین روزها منتظر شماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *